Kalendár

September
P U S Š P S N
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Aktuality
0/0

Sociálne služby

Nocľaháreň Večierka

Sociálne stredisko SČK nocľaháreň „Večierka“ tvorí prvý stupeň trojstupňovej resocializačnej siete, ktorú za kooperácie s partnermi (mesto Banská Bystrica) realizuje ÚzS SČK v Banskej Bystrici.
Večierka predstavuje prvý záchytný bod pre klientov bez domova, ktorí:
- sa náhle a nečakane ocitli bez prístrešia,
- boli „bezdomovcami“, ale doteraz nemali potrebu „spať na posteli“,
- boli prepustení z výkonu trestu,
- nespĺňali vekovú podmienku pre pobyt v detských domovoch a reedukačných zariadeniach.

                                                           

 

útulok prístav

Útulok „Prístav“ tvorí druhý stupeň resocializačnej siete, ktorú za kooperácie s partnermi realizuje ÚzS SČK v Banskej Bystrici. 
Do tohto zariadenia umiestňujeme klientov, ktorí boli minimálne 30 dní v nocľahárni Večierka a spĺňajú hodnotiace kritériá pre toto zariadenie.

útulok Nádej šanca

Útulok „Nádej – Šanca“ tvorí tretí stupeň resocializačnej siete, ktorú za kooperácie s partnermi (VÚC Banská Bystrica) realizuje ÚzS SČK v Banskej Bystrici.

Útulok „Nádej – Šanca“ bol v marci 2013 presťahovaný na Tulskú ulicu 38, kde tvorí ucelený komplex s útulkom Prístav. Existuje v priestoroch po COR centre v pravej časti prízemia. Tieto priestory boli v roku 2013 kompletne prebudované. Boli vymenené vonkajšie mreže v spolupráci s Mestom Banská Bystrica, zhnité priečky, kompletne sanované podlahy – plávajúce podlahy, priestory boli vymaľované, zariadenie spŕch a sociálnych zariadení bolo vymenené.
V júni boli útulky zaradené pod Sociálno – charitatívne centrum Ivana Šedibu.

 

 

Súbory na stiahnutie